Samolot linii Hewa Bora na lotnisku w Kinszasie Samolot linii Hewa Bora na lotnisku w Kinszasie

Samolot linii Hewa Bora na lotnisku w Kinszasie

Agencja Reuters podaje, że na międzynarodowym lotnisku w Kisangani w Demokratycznej Republice Konga, rozbił się samolot linii Hewa Bora. Na pokładzie było 112 osób. Zginęły najprawdopodobniej 53 osoby.

Nie są znane bliższe szczegóły katastrofy. Wiadomo tylko, że w piątek na lotnisku w Kinszasie panowały bardzo złe warunki atmosferyczne. Do katastrofy samolotu linii Hewa Bora doszło podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w stolicy Demokratycznej Republiki Konga. Na pokładzie maszyny było 112 pasażerów.

- Pilot próbował wylądować, ale najprawdopodobniej nie dotarł do pasa. 53 zabitych, to najnowsza liczba, jaką dysponuję" - powiedział Stavros Papaioannou, prezes linii lotniczych Hewa Bora, w rozmowie telefonicznej z Reuterem, zastrzegając, że bilans ten zostanie najprawdopodobniej skorygowany.

Źródło:
reuters.com
PAP

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!