https://flic https://flic

https://flic.kr/p/fLdjEi (© Eric Pheterson/CC BY 2.0)

Wieża Eiffla, Tower Bridge, Empire State Building? Na świecie znajdziemy miejsca bardziej fascynujące do zwiedzania. Należy do nich choćby różowe Jezioro Hillier w Australii czy fragment włoskiej riwiery Cinque Terre. Zobaczcie listę ośmiu fascynujących miejsc na Ziemi.

Jezioro Hillier w Australii wyróżnia się kolorem wody. Jasnoróżowa barwa zbiornika przypomina budyń malinowy. Nie mamy tu jednak do czynienia z ludzką fantazją. To naturalna cecha jeziora.

W japońskim Hitachi Seaside Park kwiaty kwitną przez cały rok. Park ma powierzchnię 190 hektarów i znajduje się w mieście Hitachinaka w prefekturze Ibaraki.

Cinque Terre we Włoszech zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Na stromych szczytach ujrzymy piękne, ułożone tarasowo budowle.

Zhangye Danxia w Chinach to góry inne niż wszystkie. Wyróżnia je tęczowa kolorystyka. Są one częścią narodowego parku geologicznego.

Salar de Uyuni to solnisko znajdujące się w Boliwii. Położone jest na wysokości 3653 m n.p.m. i należy do najbardziej płaskich obszarów na naszej planecie.

Glass Beach, czyli Szklana Plaża znajduje się niedaleko Fort Bragg w Kalifornii. Zamiast kamieni znajdziemy na niej wypolerowane przez ocean kawałki szkła. Skąd wzięły się w tym rejonie? Było tu wysypisko śmieci.

Hang Son Doong to największa jaskinia na świecie. Jej główna komora ma aż 5 kilometrów długości i 200 metrów wysokości.

Czytaj także: Sonda Świt coraz bliżej planety karłowatej Ceres. W marcu rozpocznie się operacja wejścia na orbitę


Waitomo Glowworm jest jaskinią położoną w Nowej Zelandii. Jej atrakcją są poczwarki muchówki Arachnocampa luminosa. Te "świecące" owady sprawiają, że miejsce to jest wyjątkowe.Agencja TVN/X-news

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!