W czwartek 7 września w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018.To tradycja, że uroczyste rozpoczęcie nauki w tej placówce odbywa się kilka dni po oficjalnie planowanych uroczystościach w kraju. Uczniowie z zajęciami lekcyjnymi wystartowali jednak zgodnie z planem , czyli 4 września. Zajęcia ruszyły w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole branżowej I stopnia.

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trafia młodzież z problemami w szkole i domu rodzinnym. Rolą placówki jest pomoc takim osobom w wyjściu z trudnej sytuacji i zdobycie zawodu, dzięki któremu znajdą pracę. Tymczasem uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym "Kasyno", a zainaugurował je Krystian Piasecki - dyrektor ośrodka.

- Chciałbym was wszystkich serdecznie powitać w nowym roku szkolnym. I tych, którzy są naszymi podopiecznymi od dawna, jak i naszych nowych uczniów. Dla wielu z was zaczyna się teraz nowy etap w życiu i my jesteśmy od tego, żeby wam pomóc przez niego przejść. Cała kadra zna historię każdego ucznia. Wiemy, jakie macie problemy i dlaczego trafiliście do naszego ośrodka. A nasza placówka ma za zadanie wykształcić, nauczyć zawodu i wychować każdego, kto do niej trafi- mówił dyrektor podczas swojego wystąpienia.

W szkole branżowej I stopnia będą mogli zdobyć zawód kucharza, cukiernika, krawca, fryzjera, murarza - tynkarza. Gimnazjum z kolei oferuje przysposobienie do zawodu w takich branżach jak: ogrodnik, kucharz, krawiec, tapicer, murarz - tynkarz, ślusarz, cukiernik, fryzjer, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

- Wielu z was trafiło do Centrum z różnych powodów. Czasami przyczyną były błędy popełnione przez was samych. Czasami błędy popełniali wasi najbliżsi, a te się na was przełożyły. Chciałbym jednak powiedzieć jedno-zbyt wiele czasu już straciliście i niepowinniście tracić go więcej. Każdy z was w przyszłości założy rodzinę i musicie sobie zdawać sprawę z tego, że będziecie musieli utrzymać ją i siebie. Dlatego skorzystajcie z szansy, którą wam dano - dodał dyrektor.

Krystian Piasecki podkreślił również, że wśród gimnazjalistów zdarzają się też 18 -latkowie, którzy nie kwalifikują się do nauki w szkole branżowej. Ale i oni nie są na straconej pozycji. Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży działający w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie organizuje dla takich osób kwalifikacyjne kursy zawodowe. Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał ROSZM akredytację w 15 formach kształcenia ustawicznego.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!