Rozpoczęła rozgrywki III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Marek Kaśków
W miniony piątek pod nadzorem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęła swoje rozgrywki III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska. Do największej niespodzianki doszło w Koninie, gdzie miejscowy Górnik uległ Polonii Leszno 0:3 (0:1)

W piątek, w meczu otwarcia, beniaminek Chemik Bydgoszcz nie sprostał byłemu drugoligowcowi Unii Janikowo i uległ 0:2 (0:2). Paweł Klimek strzałem głową w 23. minucie zdobył pierwszego gola w sezonie 2010/2011 w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Wynik spotkania, także uderzeniem głową, ustalił Marcin Brzykcy w 30. minucie.

W sobotę odbyło się kolejnych pięć spotkań pierwszej kolejki. Do największej niespodzianki doszło podczas meczu w Koninie. Miejscowy Górnik Avans, uznawany za jednego z faworytów do awansu, uległ Polonii 1912 Leszno 0:3 (0:1). Wynik spotkania otworzył Maciej Gendek 21. minucie. Na 0:2 podwyższył po strzale z rzutu karnego w 81. minucie Łukasz Glapiak, a rezultat meczu ustalił w doliczonym czasie gry Artur Jęsiek. Ciekawostką jest fakt, iż w poprzednim sezonie piłkarze z Konina zajęli 3. miejsce w lidze, a drużyna z Leszna 11. pozycję.

Także atutu własnego boiska nie wykorzystali piłkarze Wdy Świecie i Włocłavii Włocławek. W Świeciu, w meczu kolejki, gospodarze ulegli wicemistrzowi poprzednich rozgrywek Victorii Koronowo 3:4 (1:1). Bramki dla Wdy zdobyli: Arkadiusz Woźniak (33. karny), Łukasz Walda (62. samobójcza) i Valentin Dah (90+4), natomiast dla gości: Adam Kardasz (35. karny), Arkadiusz Piskorski (55.), Jakub Kujawka (56.) i Wojciech Springer (90+1).

We Włocławku kibice musieli przełknąć gorycz porażki po meczu przeciwko Noteciance Pakość. Goście zwyciężyli po golach Ariela Jastrzembskiego (22. minuta głową) i Dariusza Słupskiego (49. minuta). Włocławscy piłkarze w 2010 nie zdobyli jeszcze kompletu punktów przed własną publicznością. Pierwszą trenerską dymisję zapowiedział trener Włocłavii Wojciech Rojewski, jeśli jego piłkarze w następnym pojedynku nie zdobędą choćby jednego punktu.

Pierwszym liderem zostali piłkarze Calisii Kalisz. Zwyciężyli oni zespół Mieszko Gniezno 4:0 (3:0) po golach Mateusza Tywoniuka w 24. minucie, Błażeja Ciesielskiego (w 39. minucie i 65. minucie) oraz Marcina Lisa w 41 minucie.

W ostatnim sobotnim spotkaniu, beniaminek Unia Solec Kujawski po golu w doliczonym czasie gry, pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:2 ( 2:0 ). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Sebastian Mędlewski (31.), Marcin Grzelak (41.), Michał Ciępiel (90+1), dla gości: Jarosław Feciuch (75.), Paweł Nawrocki (88.).

Remisami zakończyły się ostatnie dwa niedzielne mecze. Debiutujące w III lidze zespoły Piasta Kobylin i Nordenii Dopiewo zdobyły po pierwszym oczku. Piłkarze Piasta po remisie 2:2 (2:1) z Lechem Rypin. Gole w meczu zdobyli: Tomasz Kempiński (10.) i Kamil Duda (23.) dla Piasta oraz Mateusz Ewert (17.) i Paweł Piceluk (75.) dla Lecha. Natomiast wynikiem 0:0 zakończył się mecz Nordenii Dopiewo z Unią Swarzędz.