Ponad 500 autorów spotka się z czytelnikami, podczas zainicjowanych w czwartek 17. Targów Książki w Krakowie. Wśród nich znajdą się takie osobistości jak Asa Larsson, Julia Hartwig czy Joanna Bator (laureatka tegorocznej nagrody Nike).

Po raz siedemnasty, na terenie Targów w Krakowie spotkały się najważniejsze w naszym kraju wydawnictwa i spragnieni literatury wszelkiej maści czytelnicy. Tegoroczna edycja święta książki w grodzie Kraka, odbywa się pod hasłem Kto czyta - nie pyta! Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał w czwartkowe południe prezydent miasta. Jacek Majchrowski nie omieszkał wspomnieć o przyznaniu Krakowowi, tytułu Miasta Literatury UNESCO, którym może się tytułować zaledwie siedem innych miast na świecie. Jest to ukoronowanie dorobku wielkich twórców słowa pisanego, którzy związali swoje życie pod Wawelem. Swój wkład w ten sukces, mają także wydarzenia literackie od lat organizowane w Krakowie - wśród nich szczególne miejsce zajmują Targi Książki. Ponadto, przyznano tytuły ambasadorów rozpoczętej w czwartej imprezy oraz promujących czytelnictwo. Otrzymali je ks. Adam Boniecki, Michał Rusinek, Henryk Podolski i Ryszard Krynicki.

Podczas gdy czytelnicy zapoznawali się z ofertami 570 wystawców z całej Polski oraz z zagranicy, osoby związane z branżą drukarską i literacką brały udział w seminariach oraz spotkaniach. Poza tym, odbywają się salony wydawców szkół wyższych, wydawców katolickich i nowych mediów. Natomiast bohaterem tegorocznego salonu „Małe Ojczyzny” są Kaszuby i Gdańsk, nad którym czuwa Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Do niedzieli, goście Targów Książki będą mieli okazję spotkać się z m.in. z Jonathanem Carollem, Marią Czubaszek, Katarzyną Grocholą, Januszem Głowackim, Julią Hartwig, Asą Larsson, Ewą Lipską, Dorotą Masłowską, Janem Nowickim, Andrzejem Stasiukiem i Jerzym Stuhrem. Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących jak maraton czytania utworów Juliana Tuwima, zorganizowany dla uczczenia Roku wybitnego polskiego pisarza. Każdy chętny może wsiąść w nim udział - wystarczy stanąć przed kamerą, w specjalnej strefie na terenie Targów.

Rozpoczęte 17. Targi Książki, nieprzypadkowo zbiegły się z trwającym 5. Festivalem Conrada, w ramach którego w całym Krakowie odbywają się spotkania z autorami oraz dyskusje o literaturze. Teren Targów jest dostępny dla zwiedzających w następujących godzinach: piątek i sobota (25, 26 października) godz. 10-18; niedziela (27 października) godz. 10-17. Wejściówka jednorazowa normalna dostępna jest w cenie 7 zł, ulgowa dla uczniów i studentów to koszt 5 zł. Czterodniowy karnet (czwartek-niedziela) można zakupić za 17 zł. Dzieci do lat 7 oraz emeryci i renciści mają zapewnione bezpłatne wejście.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!