14 lipca w Ciechocinku zrobiło się bardzo gwarno. A to za sprawą fundacji Pro Omnibus, która właśnie tam organizuje "Impresje Artystyczne". Warsztaty, zakończone serią koncertów potrwają do 1 sierpnia. To już XV edycja tej imprezy.

"Impresje Artystyczne", czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

W warsztatach wokalnych i koncertach po warsztatowych uczestniczy 50 utalentowanych
osób z różnych zakątków Polski. Impresje Artystyczne, to muzyczne spotkanie młodzieży, mimo że niepełnosprawnej, to bardzo utalentowanej, przede wszystkim muzycznie.

Festiwal składa się z dwóch części. Wpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, które wkładają swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym ludziom.

Drugą częścią 18-dniowego spotkania są koncerty "Impresji" na profesjonalnej scenie wraz z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały pod jego dyrygenturą.

Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 14 lat i powyżej 14 lat);koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek.

Zajęcia instruktorskie prowadzą w tym roku: Katarzyna Piasecka, Aleksandra Stano, Michał Borkowski, Paweł Staszczyszyn

W jury festiwalu zasiadają: Krystyna Woźniak-Trzosek, Joanna Kaczorowska (skrzypaczka wywodząca się z Ciechocinka, już od wielu lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych), będą przedstawiciele grupy wokalnej Partita: Ludmiła Zamojska i Andrzej Frajndt oraz lider ciechocińskiego zespołu Zdrowa Woda Sławek Małecki, a także przedstawiciel PFRON.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 lipca, o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Ciechocinku odbędzie się koncert specjalny dla księdza kardynała Grocholewskiego z Watykanu. Zaprezentują się na nim: Szymek Borkowski, Darek Buczek, Joanna Przyborowska, Karolina Kruza, Ola Liske, Zuzanna Osuchowska, Agata Zakrzewska, Anna Ilminowicz, Agnieszka Rejtczak, Natalia Smogulecka, Daria Barszczyk, Matylda Obiegała i Renata Galik.

Miejscem kolejnych koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty konkursowe odbędą się tam 28 i 29 lipca (czwartek i piątek) o godzinie 19. Zaś w sobotę, 30 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy.

Cykl wszystkich występów zamyka koncert laureatów w amfiteatrze w Toruniu. Odbędzie się on 31 lipca, również o godzinie 19.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!