Pod hasłem "Poradzymy" idzie do wyborów Ruch Autonomii Śląska. Wczoraj w bielszowickiej restauracji „Parkowa” w Rudzie Śląskiej spotkali się z wyborcami kandydaci na radnych miejskich i wojewódzkich oraz Barbara Wystyrk –Benigier, kandydatka na prezydenta miasta.

- Trzeba uwierzyć w siebie, trzeba uwierzyć w Śląsk – przekonywała Barbara Wystyrk-Benigier. Rudzki RAŚ wystawił na listach 25 kandydatów znanych i uznanych. Są wśród nich: Marian Makula, znany artysta sceniczny i kabaretowy (kandydat na radnego wojewódzkiego), Barbara- Wystyrk Benigier, dziennikarka, wydawczyni, żona medalisty olimpijskiego, Leon Swaczyna, szef miejskiej struktury Ruchu, Marian Kubica, działacz z dzielnicy Ruda. Na spotkaniu był obecny Henryk Mercik, były rudzki, obecnie chorzowski miejski konserwator zabytków, kandydujący do sejmiku wojewódzkiego.

Dyskutowano o wizji autonomii Sląska, ubolewano z powodu wykreślenia ze Szlaku Zabytków Przemysłowych dworca w Chebziu, postulowano uwzględnienie w wizjach architektonicznych śląskich tradycji czerwonych i zielonych okien, a także o wielu innych sprawach. Przedstawiono wspólne stanowisko czterech kandydatów na prezydenta, reprezentujących rywalizujące komitety wyborcze, w sprawie fatalnego stanu finansów miasta.Spotkanie uświetniła Nayra Ayvazyan, solistka operowa, znana między innymi z głównej roli w spektaklu „Głos się zrywo, dusza śpiewa”, czyli śląskiej wersji operetki Franza Lehára. Wystąpił również Mirosław Riedel z „Ferajny Makula”, też kandydujący na radnego, i sam Mistrz Marian

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!