Przed i po meczu Polska - Rosja polscy pseudokibice zaatakowali rosyjskich kibiców. Zdaniem Ruchu Palikota odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość.

"Nie od wczoraj wiadomo, że środowiska prawicowe, z panami Kaczyńskim i Macierewiczem na czele robią wszystko, żeby podsycać nienawiść i rujnować i tak trudne stosunki z naszym wschodnim sąsiadem" - powiedział Wojciech Pękalski z Ruchu Palikota.

Według Pękalskiego akcja polskich kiboli była inspirowana przez PiS. Polityk RP twierdzi, że Jarosław Kaczyński złamał swoją obietnicę o zawieszeniu broni na czas EURO 2012.

Politycy Ruchu Palikota złożyli w warszawskiej Ambasadzie Rosyjskiej list, w którym przekonują, iż polscy pseudokibice stanowią folklor w polskim społeczeństwie. Zapewniają również, że większość Polaków chce przyjaźni polsko- rosyjskiej.

Polityk PiS, Marcin Mastalerek jest oburzony wypowiedziami polityków Ruchu Palikota: "Może Kaczyński jest też winny temu, że Palikot skłamał w swoim oświadczeniu majątkowym" - ironizuje.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!