W rudzkim magistracie ustawiono wystawę pokazującą plon konkursu plastycznego dla dzieci na projekt znaczka i kartki pocztowej o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs ogłosił Zarząd Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej.


Zainteresowanie przeszło wszelkie oczekiwania inicjatorów. Wpłynęło aż 372 prac. 29 odrzucono ze względów regulaminowych. Komisja w składzie: Barbara Kamińska – plastyczka, przewodnicząca oraz Jadwiga Ostraszewska, Adam Sito i Andrzej Osman – filateliści, miała twardy orzech do zgryzienia

- Dotarły do nas prace prześliczne, ale też i zupełnie nieudane – mówi prezeska Jadwiga Ostraszewska. - Zdecydowanie przeważyły projekty znaczków. Najliczniej uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Zabrza (122 prace - absolutny rekord). Ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Rudy Śląskiej dotarło 77 prac i ze Szkoły Podstawowej nr 13 - 58 prac.

Do konkursu przystąpili również gimnazjaliści z I Publicznego Gimnazjum w Słupi (woj. świętokrzyskie), nadsyłając 12 absolutnie doskonałych prac, które zachwyciły urokiem i ogromną starannością wykonania. Ponadto w konkursie uczestniczyło wiele innych, rudzkich szkół podstawowych, Szkoła Podstawowa w Orzeszu, Zespół Szkół nr 2 z Mikołowa oraz szkoły gimnazjalne z Rudy Śląskiej i Zabrza. Wreszcie do rywalizacji stanęły przedszkolaki.

Podczas oceny pod uwagę wzięto wymogi pocztowo-filatelistyczne projektów, natomiast plastyczka oceniała walory estetyczne, oryginalność pomysłu i dobór technik. Komisja, nie bez problemów wybrała 58 najładniejszych prac, które zostały nagrodzone i wyeksponowane w galerii Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na witrynie internetowej PZF Oddziału w Rudzie Śląskiej: http://www.pzfruda.silesia.pl/

Zwycięzcy otrzymają nagrody - upominki filatelistyczne i czekolady. Do Słupi dotrą pocztą. Komisja konkursowa oraz Zarząd Oddziału składają serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów laureatów konkursu oraz pozostałych uczestników.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!