Janusz Koryl, poeta i prozaik, był gościem Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog” i Klubu Literackiego „Barwy”.


Debiutował w roku 1980 na łamach miesięcznika „Prometej”. Jest autorem kilkunastu zbiorów wierszy, zbioru reportaży o skazanych „Obłoki za kratami” i powieści: „Zegary idą do nieba” „Śmierć nosorożca”, „Sny”, „Ceremonia”, „Urojenie”
Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. W literaturze najbardziej ceni rzetelność, odkrywczość i umiejętność interesującej narracji. Za swoje pisarskie motto uważa opinię Gabriela Garcii Márqueza: „Każda dobra powieść powinna być poetyckim przetworzeniem rzeczywistości”

Spotkanie prowadziła Danuta Dąbrowska-Obrodzka.

- Spotkanie z Januszem Korylem przebiegało w przemiłej poetyckiej atmosferze i przestrzeni kryminału – zapewnia znana rudzka poetka, animatorka kultury. - Rozmawialiśmy o poezji, i prozie o kunszcie pisarskim, i bohaterach literackich, o reportażu i literaturze.

Zwieńczeniem spotkania było złożenie przez pisarza na portrecie, namalowanym przez Jerzego Obrodzkiego. Potem przyszła pora na autografy.

Odtąd w wyjątkowej galerii gości „Dialogu” i „Barw” wiszą sportretowani: Janusz L. Wiśniewski, Izabela Sowa, Tadeusz Kijonka, Marta Fox, Marian Kisiel, Teresa Oleś-Owczarkowa, Maciej Szczawiński, Katarzyna Enerlich i Janusz Koryl.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!