W czwartek, 10. kwietnia odbyła się IV Pielgrzymka Szkół imienia Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach.


W uroczystościach pielgrzymkowych uczestniczyła młodzież z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z obszaru archidiecezji katowickiej, noszących imię Jana Pawła II.


Uroczystej mszy pielgrzymkowej, w koście pw. Trójcy Przenajświętszej przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Obecni byli przedstawiciele władz miasta: wiceprezydent Anna Krzysteczko, przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Wieszołek, radni: Jakub Wyciślik, Kazimierz Myszur oraz Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury UM.

W przeddzień uroczystości w nawie bocznej pw. św. Barbary w tej świątyni rudzcy filateliści zaprezentowali wystawę "Papież Jan Paweł II Wielki - Reminiscencje". Eksponat składa się z 12 tablic i 107 kart wystawienniczych – informują Adam Sito i Roman Pawliszak, z zarządu Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!