W kościele ewangelicko-augsburskim pw. Odkupiciela odbył się rudzki konkurs recytatorski „Ficinusowi Szczyńść Boże”.

Pomysłodawcą był Bronisław Wątroba, a organizatorami: parafia ewangelicko–augsburska pw. Odkupiciela, Miejska Biblioteka Publiczna, Gimnazjum nr 5 i nr 13 oraz Związek Górnośląski Koło Wirek-Czarny Las- Bielszowice.

Uczestnicy, uczniowie rudzkich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, recytowali utwory poetyckie po śląsku o tematyce religijnej.

I miejsce w grupie szkół podstawowych zajął Kamil Walessa (opiekunka Gabriela Kołodziej).

- Piyknie wydeklamowoł swoj wierszyk i mu sie to richtig noleżało - skwitował Bronisław Wątroba. - Ze gimnazistami zdo sie jurory mieli zgryz, ale nagrodziyli Ewelina Zapalska (opiekunka Renata Janus). Nojważniejsze, że wszysko skonczyło sie piyknie, tak samo jak sie zaczyło.

Turniej prowadziła po naszymu Aneta Rajca. Gawędę o Ficinusie wygłosił Norbert Klosa, wystąpili też młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej, poczęstunek dla deklamatorów, jurorów i gości przygotowała firma „Krisstek. Restauracja Słowiczek”.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!