W sobotę, 13 kwietnia Rudzki Oddział Polskiego Związku Filatelistów zorganizował finał miejsko- gminny 51. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pn. Toruńskie Cosmopolis.

Jak na tematykę „kopernikańską” przystało, impreza odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej – Wirku. Uczestniczyło 21 młodych filatelistów z Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Gierałtowic i Paniówek.

Tak się składa, że jest to 25. konkurs organizowany przez nasz, rudzki oddział, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia – mówi prezeska, Jadwiga Ostraszewska.

Młodzi filateliści zaliczali test wiedzy o Koperniku, a następnie samodzielnie wykonywali eksponaty wystawiennicze, składające się z trzech kart.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Anna Krzysteczko, zastępczyni prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz Henryk Monkos, prezes Zarządu Głównego PZF.

Konkursowi towarzyszyły wystawy tematyczne walorów filatelistycznych. Działało stanowisko pocztowe, skąd można było wysalać listy albo pocztówki podbite okolicznościowym datownikiem.

Wszystkie osoby otrzymały także pamiątkowe koperty z własną podobizną. Na wzór znaczków spersonalizowanych, mamy więc spersonalizowane koperty. Mała rzecz a i bawi, i cieszy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!