Józef Lipski, poeta, członek Klubu Literackiego „Barwy” spotkał się wczoraj z sympatykami liryki.


Wieczorek odbył się w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Halembie. Prowadziła go Bożena Jasnowska.

Na wstępie zagrały dwa zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go i II-go stopnia w Rudzie Śląskiej: trio smyczkowe i kwartet egzotyczny, wprowadzając nastrojową atmosferę.


Poeta opowiedział o sobie i zaprezentował utwory z autorskiego tomiku pt. ''Ta co stoi obok z kropelką na policzku”, a także nowe wiersze, napisane w ostatnim czasie. Na przybyłych gości, oprócz strawy duchowej czekało także przepyszne ciasto domowej roboty.

Józef Lipski urodził się 1966 r. w Turku (Wielkopolska), mieszka w Rudzie Śląskiej. Po szkole podstawowej naukę kontynuował w szkole zawodowej, a następnie w liceum ogólnokształcącym w Turku. Pisze odkąd pamięta. W liceum stworzył swój pierwszy wiersz o kwiatach. Z wykształcenia górnik. Literacko zadebiutował w 2005 r. w gazecie "Super Express" wierszem pt. "Do drzwi serca bez klamki". Inne wiersze były drukowane w gazecie "Region Śląski" (2010 – 2012). Od 2009 uczestnik spotkań Klubu Literackiego ”Barwy”. W grudniu 2012 w Katowicach ukazał się debiutancki tomik wierszy Lipskiego, pt: "Ta co stoi obok z kropelką na policzku".

Jego wiersze znalazły się też w wydanej przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew antologii: Dwie strony wiersza. [Ruda Śląska, 2014]

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!