Młodzi ludzie, małżeństwa z małymi dziećmi, dorośli nieomal szczelnie wypełnili w piątek 16 grudnia br. salę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury. Dla wielu nie starczyło miejsc, stali więc pod ścianami, siedzieli na schodach i podłodze.

Po raz szósty z rzędu doroczny Koncert Poetycki przedstawiały Kluby Młodzieżowe Stowarzyszenia Świętego Nereusza w Rudzie Śląskiej. Nikt nie wyszedł przed końcem trwającego trzy godziny koncertu.

- Koncert poetycki, ale repertuar znacznie wychodzący poza granice poezji śpiewanej - mówi Dariusz Kowalski, reżyser, dyrygent i uczestnik widowiska.

Zobacz zdjęcia: Ruda Śląska. VI Koncert Poetycki - fotorelacja

Wykonaliśmy utwory z repertuaru: Marka Grechuty ("Korowód", "Nie dokazuj"), Grzegorza Turnaua ("Bracka", "Znów wędrujemy" - w aranżacji zbudowanej w oparciu o utwór dawny "Chaconne" Purcella), piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, zespołu Raz Dwa Trzy, Skaldów, Antoniny Krzysztoń, Krystyny Prońko. Pojawił się także motyw ludowy - "Chodziła dolinom" z repertuaru Andrzeja Brandstaettera i Basi Gąsienicy-Giewont oraz utwór autorski do słów Rafała Wojaczka - "Musi być ktoś".

Publiczność żywo reagowała, przyłączała się do śpiewania, przymuszała do bisów. Frekwencji i atmosfery pozazdrościłby niejeden zespół i niejedna gwiazda estrady.

I tym razem, jak poprzednio, koncert był rejestrowany. Wykonawcy wierzą, że uda się im wydać kolejny krążek CD, równie znakomity jak wcześniejsze. Zbierają pieniądze. Koncertowi towarzyszyła więc kwesta i kiermasz świątecznych pierniczków, kartek oraz ozdób choinkowych. Być może ktoś zaprosi ich również do sąsiednich miast, bo występy nieprofesjonalnych w końcu muzyków i wokalistów są naprawdę fascynujące.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!