(© Joanna Przewdzing)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej uczestniczą w ogłoszonym przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew, konkursie recytatorskim - “Drzewa ojczyste w poezji”.

Integralną część konkursu stanowiły zajęcia, przybliżające dzieciom wiadomości z dziedziny zwanej dendrologią: projekcje filmowe, zadania plastyczne, pogadanki, a także wycieczki po najbliższej okolicy. Na zakończenie tych działań, nauczycielka, mgr Joanna Przewdzing rozdała dzieciom klas I-III opracowane przez siebie broszurki "Drzewiaste łamigłówki sprytnej główki".

Zadania w niej zamieszczone są małym sprawdzeniem tego, ile przekazanych przez nauczycieli wiadomości dotyczących drzew, trafiło do dzieci. Ponadto doskonalą spostrzegawczości, uczą umiejętności rozwiązywania prostych działań arytmetycznych oraz utrwalają zasady poprawnej pisowni.

- Mam nadzieję, że podjęte przez nauczycieli działania, wpłynęły na rozwój wrażliwości dzieci na piękno przyrody oraz pokazały, jak wielkie znaczenie ma dbałość o nią – mówi Joanna Przewdzing.

Teksty zadań

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!