Pięć drużyn piłkarzy halowych, w sumie około 50 zawodników, zmagało się na parkiecie podczas IX Halowego Turnieju Szkół Gimnazjalnych o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Organizatorem turnieju w hali KS „Zgoda” w Bielszowicach, tradycyjnie, było Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Wymyśliliśmy taki turniej i takie motto, odciągające młodzież od wszelkich pokus związanych uzależnieniami - mówi Antoni Urbanek, prezes Zdrowego Życia.

Uroczystego otwarcia dokonał Grzegorz Zdebelak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. Po prezentacji drużyn rozpoczęły się rozgrywki, toczone systemem każdy z każdym. W przerwach zawodnicy korzystali z ciepłego posiłku.

Puchar ufundowany przez Andrzeja Stanię, prezydenta miasta Ruda Śląska oraz puchar za I miejsce otrzymało Gimnazjum nr 5, drugie miejsce w turnieju zajęło Gimnazjum nr 3, trzecią lokatę Gimnazjum nr 14. Puchar Fair Play powędrował do Gimnazjum nr 6.

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Mariusz Skóra ze zwycięskiej drużyny, natomiast najlepszym napastnikiem - Tomasz Rajmanowski z Gimnazjum nr 3, strzelec siedmiu goli. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Danielowi Ciecierskiemu z Gimnazjum nr 5.

Wszystkie szkoły biorące udział w zmaganiach otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, a najlepsi piłkarze nagrody indywidualne: dyplomy, statuetki, sprzęt sportowy i turystyczny.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!