Jak każe obyczaj, na opłatkowym spotkaniu zebrali się członkowie i sympatycy Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Zdrowe Życie".

Zanim wszyscy podzieli się opłatkiem i złożyli sobie wzajemne życzenia, wysłuchali wigilijnych wierszy oraz Ewangelii odczytanej przez ks. Grzegorza Szmatlocha, dekanalnego duszpasterza środowiska trzeźwościowego.

Życzenia i drobne upominki dla organizacji na ręce prezesa, Antoniego Urbanka, przekazali: Krzysztof Chromy, w imieniu prezydent miasta, Cecylia Gładysz, w imieniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz niżej podpisany w imieniu partnerskiego, Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Obecni byli Jozef Osmenda, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Grzegorz Zdebelak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej.

Potem długo śpiewano kolędy, opowiadano o tradycjach świątecznych i wspominano minione Wigilie. Stowarzyszenie "Zdrowe życie", któremu od wielu lat pomyślnie szefuje Antoni Urbanek, prowadzi wieloraką, trudną do przecenienia aktywność wśród ludzi, zdeterminowanych pragnieniem zerwania z nałogami ich rodzinami. Pokazuje jak inne od dotychczasowego, dobre i barwne jest życie bez alkoholu i innych uzależnień.

Więcej o stowarzyszeniu na stronie: http://zdrowezycie.sileman.net.pl

Filmik ze spotkania: http://www.youtube.com/watch?v=LkCaD-FJLasWspółautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!