AK
Bełchatowianie spisali się bardzo dobrze na tle Legionistów
Bełchatowianie spisali się bardzo dobrze na tle Legionistów Maciej Wiśniewski
Kadeci oraz seniorzy Rugby Club Bełchatów w ramach zimowych przygotowań skorzystali z zaproszenia warszawskiej Legii i rozegrali kilka spotkań towarzyskich w stolicy Polski.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili kadeci. Na orliku przy ulicy odbyły się trzy mecze po siedem minut. Dzielnie walczący bełchatowianie prezentowali się bardzo dobrze na tle starszych rywali, ale to nie wystarczyło, bo juniorzy Legii wygrali 6:2.

Po tym pojedynku rywalizowali seniorzy Legii oraz RC Bełchatów. Na ten mecz trener Maciej Dąbek wytypował dwa składy. Rozegrano trzy mecze po siedem minut połowa oraz jeden mecz po dziesięć minut. Ostatecznie wygrali rugbiści z Bełchatowa 14:6.

- Dziękujemy za wsparcie kadrowe chłopakom z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego - mówi trener Dąbek.