Logo kampanii Logo kampanii

Logo kampanii

Projekt „Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" zakłada stworzenie spójnego i skutecznego systemu przeciwdziałania dyskryminacji na wszystkich poziomach administracji rządowej. Zaprezentowano go w Kancelarii Premiera 29 czerwca.

Program powstał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. "Po raz pierwszy w historii Polski powstanie program na rzecz równego traktowania. Powodów dyskryminacji jest wiele. Chcemy, żeby program, który opracujemy, służył przez wiele lat, żeby był uniwersalny, nie był zideologizowany, nastawiony na działanie polityczne. Trzeba wielkiej pozytywistycznej pracy, by kwestie równego traktowania były zawsze w głównym nurcie postępowania urzędów" - powiedziała Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania,w trakcie inauguracyjnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach projektu w tym roku w specjalnych prorównościowych i antydyskryminacyjnych szkoleniach zacznie brać udział prawie 400 urzędników administracji państwowej.

Podczas prezentacji w kancelarii pani pełnomocnik wręczyła nominacje 45 koordynatorom ds. równego traktowania, którzy funkcję tę pełnić będą we wszystkich ministerstwach, urzędach wojewódzkich, wybranych urzędach centralnych i w Głównym Inspektoracie Pracy. W najbliższych miesiącach zdobędą oni odpowiednie kwalifikacje, do prac w urzędach w których zostali powołani.

W ramach projektu przeprowadzona również będzie kampania społeczna „Widzisz? Reaguj!”, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na dyskryminację – szczególnie tę występującą w Polsce najczęściej: ze względu na wiek, niepełnosprawność i płeć. W spocie kampanii znajdzie się informacja, gdzie szukać pomocy i rady.

Źródła:
http://www.rownetraktowanie.gov.pl/pelnomocnik/kalendarium_wydarzen_1/624
Niepełnosprawni.pl
PAPWspółautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!