fot fot

fot. Agnieszka Wasztyl

W sobotę w Darmstadzie (Niemcy) o godz. 20 rozpoczyna się VII Europejski Festiwal Chopinowski. Potrwa do 24 października. Koncert otwiera Kevin Kenner. Zaproszenie otwarte dla wszystkich pianistów do 30 roku życia.

Festiwal podzielony jest na 3 części. Dziś wieczorem odbędzie się uroczysta inauguracja z udziałem Kevina Kennera ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast etap pierwszy rozpocznie się jutro i zakończy 18 października. Muzycy zagrają etiudy, tarantelle, eccossaisen i mazurki.
Początek drugiego etapu zapowiedziano na wtorek. Wstęp do południa wolny dla wszystkich. Usłyszymy polonezy, sonaty, walce w wykonaniu pianistów z całego świata. Cześć druga zakończy się w niedziele, 22 października. Finał od poniedziałku - z występem muzyków z Sankt - Petersburga -
potrwa do czwartku. Bilet wstępu na cały dzień wynosi 12 euro, płl dnia 7 euro. Wstęp dla studentów i uczniów w cenie 9 i 5 euro.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!