Jachty klasy Optymist na starcie Jachty klasy Optymist na starcie

Jachty klasy Optymist na starcie. (© Oskar Kamiński)

Regaty młodych żeglarzy o Puchar Zalewu Zegrzyńskiego w klasach: Optymist (grupa A, B, UKS) i ZOOM8, mające się odbyć 10 i 11 maja rozpoczną tegoroczny wiosenny sezon na Zalewie Zegrzyńskim.

Zawody kategorii C zaplanowano na przystani Ośrodka Sportów Wodnych Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Marina” – Zegrze. Tam ma być też usytuowane Biuro Regat. Ostateczne przyjmowanie zgłoszeń w formie pisemnej będzie miało miejsce 9 maja w godz. 17 – 21 i 10 maja w godz. 8 – 9.30. Rozegranych zostanie do 7 wyścigów. Zawody mają być ważne, jeśli odbędą się przynajmniej 3 z nich.

Instrukcję żeglugi i przewidywane trasy zawodnicy otrzymają w Biurze Regat. Zmagania zabezpieczać ma Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wpisowe wynosi 40 złotych, z tym że kluby z województwa mazowieckiego są z tej opłaty zwolnione. Nagrody to puchary (w tym Puchar 130-lecia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego ufundowany przez Prezesa WTW), dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Dodatkowo, wśród wszystkich zawodników sklasyfikowanych w klasie Optymist zostanie rozlosowany żagiel ufundowany przez Mariusza Juszczaka - żaglomistrza, właściciela firmy Jsail z Wałcza, specjalizującej się w szyciu, cenionych na świecie, żagli. Organizatorami imprezy są: Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie i Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski.

Zalew Zegrzyński położony jest tylko 35 km od centrum Warszawy. Stanowi więc atrakcyjne miejsce na weekendowy majowy wypad zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i osób chcących jedynie wypocząć nad wodą. Zawsze aktualne informacje dotyczące pogody nad zalewem oraz mapa dojazdu do „Mariny” (ul. Warszawska 1) znajdują się na stronie internetowej www.marinazegrze.pl.


Współautor artykułu:

  • Oskar Kamiński

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!