Plakat 16 Targów Książki w Krakowie Plakat 16 Targów Książki w Krakowie

Plakat 16 Targów Książki w Krakowie. (© scan plakatu)

Tylko jeden dzień dzieli nas od wielkiego święta książki w Krakowie. Od najbliższego czwartku 25 października, aż do niedzieli, jedynym miejscem godnym odwiedzenia będzie ul. Centralna 41!

16. Targi Książki w Krakowie to nie tylko największe tego typu spotkanie z literaturą. Do obecnej edycji zgłosiło się już 558 wystawców z Polski i zagranicy.

Innym ciekawym elementem targów są spotkania z pisarzami, politykami i znawcami literatury - m.in. prof. Władysławem Bartoszewskim, prof. Zygmuntem Baumanem, Józefem Baranem, Ewą Bauer, Andrzejem Bednarczykiem, Krzysztofem Azarewiczem, Lilianą Bardijewską, Michałem Rusinekiem. W sumie będzie kilkuset autorów w każdy dzień targów.

Wśród imprez towarzyszących odbędzie się Salon Małe Ojczyzny - Podhale. W sektorze F imprezy zaplanowano kolejny Salon Nowych Mediów. Tam zobaczymy takie ciekawostki jak: czytniki książek elektronicznych, tablety, papier elektroniczny, e-booki i audiobooki.

W pierwszym dniu targów na scenie Teatru im. J. Słowackiego zostanie ogłoszona nazwa wydawnictwa, które wywalczyło nagrodę im. Jana Długosza.

To tylko fragment tych ciekawostek. Warto przyjść i na miejscu spotkać się z książką, wydawcami i oczywiście autorami pięknej polskiej literatury.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!