W sądzie pracy w Wieluniu ruszył proces, w którym pozwanym jest Publiczne Gimnazjum w Łubnicach. Chodzi tu między innymi o nieprzedłużeniu umowy o pracę nauczycielowi języka niemieckiego, o którym pisaliśmy 15 września tego roku.

W miejsce zwolnionego nauczyciela została zatrudniona inna nauczycielka, która wcześniej również pracowała w gimnazjum w Łubnicach i jest ona spokrewniona z jedną nauczycielką tej szkoły.

To nie jeden wątek, jaki rozpatruje sąd w Wieluniu. Na pierwszej rozprawie próbowano wyjaśnić, dlaczego dyrektor Krystyna Pastucha nie przeprowadziła egzaminu zawodowego Sebastianowi Jagiele?

Według dyrektor Pastuchy wynikało to z powodu niezłożenia wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego przez Sebastiana Jagiełę w wyznaczonym terminie, według słów dyrektor gimnazjum taki egzamin należy przeprowadzić do końca sierpnia i nie ma możliwości wyznaczenia innego terminu przeprowadzenia takiego egzaminu.
Chwilę później dyrektor Pastucha na pytania pełnomocnika Sebastiana Jagieły odpowiedziała, że można wyznaczyć inny termin, lecz ona go nie wyznaczyła, bo Sebastian Jagieła nie był już nauczycielem gimnazjum.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!