Austriacy wygrali w inauguracyjnym konkursie Turnieju Nordyckiego w Lahti. Finowie byli 2., Norwegowie 3. Polska zajęła 6. miejsce.

Turniej Nordycki rozpoczął się bez niespodzianek. Drużyna Alexandra Pointnera wygrała dzięki równym skokom wszystkich zawodników, wśród których najlepiej spisywał się mistrz świata ze skoczni k-90, Wolfgang Loitzl, uzyskując 128.5 i 126.5 m.

Wśród gospodarzy najlepiej skakał nieprzewidywalny Harri Olli – osiągając 128 i 127 metrów. Finowie, którzy wrócili z Liberca bez medalu, byli zadowoleni z drugiego miejsca: „To wspaniały dzień. Nie sądziłem, że tydzień po porażce w Libercu, chłopcom uda się tak zmobilizować i zająć drugie miejsce” – powiedział serwisowi YLE trener Finów Janne Väätäinen. Na miejscu drużynie Finów kibicował Janne Ahonen, który mieszka wraz z rodziną w Lahti.

Polacy zajęli 6. miejsce, wyprzedzając m.in. Czechów i Rosjan. Najlepiej w polskiej reprezentacji zaprezentował się Kamil Stoch, oddając w pierwszej serii skok na odległość 126.5 m. Małysz skoczył 118 i 121.5 m.

Najdłuższy skok w konkursie – 130 metrów - oddał wicelider PŚ, Simon Ammann. Drużyna Szwajcarów nie zakwalifikowała się jednak do serii finałowej.

Jutro konkurs indywidualny o godz. 13:45.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!