(© Fot.CollegeDegrees360 CC BY-SA 2.0)

Akcja "52 Book Challenge PL", czyli "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" wystartowała wraz z Nowym Rokiem. Jej organizatorem jest Marcin Gnat, który zachęca do wzięcia udziału w wyzwaniu. "Niech Wasz 2015 rok stanie się milszy już na starcie - choćby przez tę akcję. Pytanie numer jeden brzmi jednak: wchodzicie w to?" - czytamy na stronie organizatora.

"52 albo i więcej. Taka akcja. Na pohybel tym, którym słupki pokazują, że w Polsce się nie czyta. Organizowałem już sportowe akcje motywacyjne, teraz czas na coś dla ducha. 52 to przeciętna liczba tygodni w roku kalendarzowym. Wychodzi średnio książka na tydzień. Grubość - dowolna. Format - też. Bez znaczenia czy beletrystyka, fantasy, historyczna, science-fiction czy coś naukowego. Bo cel naszej akcji jest jeden - poszerzamy swoje horyzonty!" - czytamy na Facebooku organizatora.

Zobacz także: Nagroda Literacka Warszawy. Zgłoś swoich kandydatów

O co chodzi? Założenie jest bardzo proste. Jedna książka na jeden tydzień. Czytamy wszystko, na co mamy ochotę. Literatura piękna, fantasty, powieści kryminalne i naukowe - to my decydujemy. Dowolność dotyczy także objętości książek. "Akcja jest skierowana dla wszystkich, którzy posiadają umiejętność czytania. Mało tego, nie widzę przeciwskazań, by włączyli się w nią ludzie posługujący się językiem Braille’a" - mówi Marcin Gnat w rozmowie z natemat.pl.

Na tę chwilę podjąć wyzwanie zdecydowało się aż 34 tys. internautów, część z nich aktywnie komentuje inicjatywę na Facebooku. Jeden z nich pisze: "I do pracodawców apel: więcej czasu na spełnienie noworocznego postanowienia".

Zobacz też: 10 najlepszych książek 2014 roku. Ranking zupełnie subiektywny

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!