(© X-news)

5 sierpnia 2016 r. rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. 106 dni przed ich początkiem w greckiej Olimpii zapłonął znicz olimpijski.

Na 106 dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zapłonął olimpijski ogień. Ceremonia tradycyjnie odbyła się w ruinach świątyni Hery w greckiej Olimpii.

Znicz zapaliła grecka aktorka, Katerina Lehou. Pierwszym uczestnikiem sztafety był mistrz świata w gimnastyce, Eleftherios Petrounias. Następnie sztafeta będzie przemierzać Grecję przez 12 dni. 3 maja ogień olimpijski dotrze samolotem do Brazylii.

Przed inauguracją imprezy ogień przemierzy Grecję i Brazylię w sztafecie olimpijskiej. Do Rio dotrze piątego sierpnia, gdzie zapłonie na Maracanie.

RUPTLY/x-news

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!