(© materiały prasowe)

Faraday F91 to zaprezentowany w Las Vegas samochód elektryczny, który ma konkurować z Teslą. Pojazd ma trafić na rynek w przyszłym roku.

Silniki elektryczne zapewniają mu łączna moc 1050 KM (783 kW). Osiągnięcie "setki" zajmuje mu 2,39 sekundy - setne sekundy szybciej niż konkurencyjna Tesla Model S.

Na targach elektroniki użytkowej CES 2017 firma Faraday Future zaprezentował koncepcyjny model FF 91. Elektryczny samochód do produkcji ma trafić w 2018 roku.

Zasięg auta na jednym ładowaniu ma wynosić 775 km przy założeniu, że będzie ono poruszać się prędkością niecałych 90 km/h.

FF91 ma być naszpikowany czujnikami, kamerami. Wyposażony zostanie w radar. Będzie miał też funkcję rozpoznawania twarzy, która pozwoli dostać się do auta. Twórcy zapewniają, że samochód będzie "uczył się" od jego użytkownika.


Associated Press/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!