(© Sopocki Dom Aukcyjny)

7 lutego odbędzie się licytacja kilkunastu rysunków znanych autorów komiksów. Wśród nich znajdują się dzieła autora serii o przygodach Kajka i Kokosza, Janusza Christy. Aukcja odbędzie się w Sopockim Domu Aukcyjnym.

Pamiątki po Januszu Chriście znowu są bezpańskie. Sopocki aquapark zapewnił miejsce, ale okazało się, że tylko na chwilę, mimo iż podpisano list intencyjny z Kreską (Fundacją im. Janusza Christy), że mogą tam zostać. - Niestety, zmieniły się władze i nie ma dla pamiątek miejsca - mówi wnuczka słynnego rysownika Paulina Christa. Teraz biureczko, przy którym mistrz rysował dzieje wojów Mirmiła, trafi do Muzeum Archeologicznego, czyli na sopockie Grodzisko. Na jak długo - zobaczymy. W maju planowana jest tam wystawa prac Janusza Christy - która będzie pokazywana przez pół roku. Co dalej - nie wiadomo. Ale już 7 lutego pierwsza w historii Sopockiego Domu Aukcyjnego Aukcja Komiksu i Animacji.

- Będą plansze komiksowe, ilustracje oraz klisze animacyjne. Wszystkie to dzieła unikatowe, stworzone przez autorów za pomocą tuszu, ołówka i rozmaitych technik malarskich, prezentujące bogactwo stylów i tematów - mówi Katarzyna Dąbrowska z Sopockiego Domu Aukcyjnego. Będą komplety plansz komiksowych Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza czy Bogusława Polcha. Dla miłośników serialu "Stawka większa niż życie" ciekawe zapewne okażą się plansze z przygodami Hansa Klossa. Pewnego rodzaju perełką jest szkic "Western" Grzegorza Rosińskiego, autora odnoszącego światowy sukces, którego prace są w Polsce trudno dostępne. - To najdroższa z prac - cena wywoławcza 7 tysięcy złotych. Cena wywoławcza rysunków Janusza Christy kształtuje się różnie. Pojedynczy pasek o przygodach Kajtka i Majtka to 400 złotych (to paski komiksu drukowanego w "Wieczorze Wybrzeża"). Droższe są kolorowe komplety plansz (3,5 tys. zł). Ofertę klasyków uzupełniają prace młodszych artystów, m.in. Przemysława "Trusta" Truścińskiego, Daniela Grzeszkiewicza i Joanny Karpowicz. Aukcja rozpocznie się o godz. 17.

Czytaj także: Wiedźmin 3. Dziki Gon. Ujawniono szczegóły dotyczące rozgrywki (wideo)[]/sc]
7 lutego w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Sopocie (ul. Boh. Monte Cassino 43) o godz. 17 odbędzie się Aukcja Komiksu i Animacji. Będzie można nabyć m.in. rysunki Janusza Christy do serii "Kajko i Kokosz". Licytowanych będzie 106 pozycji. Po raz pierwszy w Polsce w ofercie aukcyjnej pojawiły się prace artystów zagranicznych. Są plansze z legendarnymi superbohaterami - Batmanem, Supermanem, Kapitanem Ameryką oraz projekt okładki do komiksu Star Trek.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!