Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że poeta Jarosław Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę „Gazety Wyborczej” i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Wyrok jest prawomocny.

Rymkiewicz powiedział, że dziennikarze "Gazety Wyborczej" nienawidzą Polaków oraz krzyża, ponieważ są potomkami działaczy politycznych z Komunistycznej Partii Polski. Zdaniem Rymkiewicza "Wyborcza" nie mogła pogodzić się z tym, że po katastrofie smoleńskiej Polacy znowu byli zjednoczeni: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść" - mówił.

Gazeta podała poetę do sądu, a ten w I instancji orzekł o winie Rymkiewicza. Pisarz odwołał się od wyroku, jednak Sąd Apelacyjny utrzymał poprzedni wyrok w
mocy. Rymkiewiczowi zostało już tylko złożenie wniosku o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

Znajdź nas też na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!