W niedzielę 16 marca w hali sportowej "Zbąszynianka", rozegrano ostatnią rundę zakładowych rozgrywek piłki nożnej halowej. Była to już siódma edycja tych zawodów. Poznaliśmy najlepsze piłkarskie drużyny.

Saller – Radwansport Liga - Zbąszyń 2014
W niedzielę 16 marca w hali sportowej "Zbąszynianka" rozegrano ostatnią rundę zakładowych rozgrywek piłki nożnej halowej. Była to już siódma edycja tych zawodów. W pierwszych zawodach w 2008 roku, wystartowało 6 drużyn. Co roku, do rozgrywek zgłaszało się więcej drużyn. W tegorocznych meczach wystartowało 14 drużyn reprezentujących zakłady, firmy i przedsiębiorstwa.

W tym roku w przebieg rozgrywek mocno zaangażowała się firma firmy Saller Polska Legnica i Radwansport Nowy Tomyśl. Celem przeprowadzonych w Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji rozgrywek było: wyłonienie najlepszej zakładowej drużyny, popularyzacja piłki nożnej, integracja lokalnego środowiska.

Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym
W ciągu minionego miesiąca rozegrano 91 pojedynków, strzelono 383 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Gaweł z zespołu Aesculap Chifa, który strzelił 17 bramek.

Najlepszym bramkarzem został Roman Stróżyk ze Swedwoodu MPS, natomiast tytuł najlepszego zawodnika przypadł Łukaszowi Rosińskiemu z zespołu Wojtkowiak. Wyróżnieni otrzymali bony towarowe o wartości 100 złotych każdy - na zakup sprzętu sportowego.

W tegorocznych rozgrywkach na najwyższym podium stanął zespół Wojtkowiak, przed firmą Aesculap Chifa i drużyną Swedwood MPS.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji i firmy sponsorskie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczali przedstawiciele firm: Przemysław Borkowski, Witold Szczeszek, Marcin Nowak, Przemysław Michalski oraz przedstawiciel firmy Saller Polska i właściciel firmy Radwansport Tomasz Radwan.

Podziękowano również sędziom zawodów Tomaszowi Siedlarzowi i Mikołajowi Opicowi. Dodatkowe nagrody powędrowały w ręce dwóch najwierniejszych i jednych z najmłodszych kibiców, którzy byli obecni na wszystkich meczach tegorocznej edycji – Wojciecha Kostery oraz Wiktora Kuberskiego.

Końcowa klasyfikacja drużyn:
1. Wojtkowiak, 2. Aesculap Chifa, 3. Swedwood MPS, 4. TFP, 5. Bestem, 6. Cech Rzemiosł, 7. Bor-Szott, 8. Axxion i Szegi, 9. Piątek Siedlec, 10. Bero Nowy Tomyśl, 11. Kuvet, 12. Swedwood Komponety, 13. Pak-Mar, 14. Zakłady Mięsne Sobkowiak.

Organizatorem zawodów było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!