Drugi dzień Warsaw Summer Salsa Festiwal za nami. Gorące rytmy salsy rozgrzały publiczność na Grand Party.

Tego dnia warsztaty taneczne trwały przez cały dzień, a ich oferta zadowoliła najbardziej wymagających. Początkujący, oprócz różnych stylów salsy, uczyli się także innych tańców: reggaeton (połączenie hip hopu z rytmami latynoamerykańskimi) i ragga (odmiana dancehallu). Natomiast średnio zaawansowani i zaawansowani mogli udoskonalić poszczególne elementy tańca: salsowe kroczki i triki, odpowiednią pracę stóp, salsowe akrobacje i obroty oraz partnerowanie w cha-chy. Zajęcia prowadzili najlepsi instruktorzy polscy i zagraniczni.

Na salsie solo dla pań, prowadzonej przez Annę z Izraela, uczestniczki ćwiczyły zmysłowe poruszanie się w salsie. Na koniec Anna zaprosiła na scenę dwie dziewczyny, by pokazały czego się nauczyły. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się elementy akrobatyczne w salsie, które poprowadzili Yana i Maurizio. Z początku zajęcia przypominały gimnastykę, jednak była to jedynie rozgrzewka przed trudniejszymi figurami.

O 21 rozpoczęła się impreza - Grand Party. Przyszło więcej gości niż poprzedniego dnia. Byli to ludzie w różnym wieku, z różnych miast Polski oraz świata. Wszystkich połączyła miłość do salsy. Parkiet w tym dniu był rozgrzany do czerwoności od gorącej muzyki i tańczących par. Ludzie bawili się tańcem, aż miło było popatrzeć. Ci, którzy nie tańczyli, zgromadzili się wokół parkietu i obserwowali tancerzy. Nie obyło się bez ruedy de casino, specyficznej formy salsy polegającej na tańczeniu wielu par w kręgu i częstej zmianie partnerów.

Kiedy przyszedł czas na pokazy gwiazd, jako pierwsza swoje umiejętności taneczne zaprezentowała polska grupa taneczna Pacto Notorio (w składzie Klaudia Oleksak, Klaudia Orłowska, Piotr Bielecki i Piotr Romanow). Następnie przyszła kolej na reprezentantów warszawskiej szkoły tańca Latingroove. Po występach polskich tancerzy można było zobaczyć gości z zagranicy. Yana i Maurizio (z Ukrainy i Włoch) zatańczyli do fragmentu jednej z piosenek Michaela Jacksona. Zyskali tym podziw zgromadzonej publiczności. Po nich zaprezentowali się: Alex i Anna (z Izraela), Anne i Anichi (z Kolumbii i Ekwadoru) oraz U-tribe (z Francji).

Jednak to nie był koniec niespodzianek. Na zakończenie pokazów gwiazdy zatańczyły wspólnie układ do reggaetonu, specjalnie przygotowany na tę okazję.

Salserzy bawili się do 5 nad ranem do wspaniałej muzyki. Niedziela będzie ostatnim dniem salsowych zmagań.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!