Pojazdy autonomiczne są przyszłością motoryzacji. W ich tworzeniu biorą również polscy naukowcy. Profesor Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej opowiedział o wyzwaniach, jakie stoją przed inżynierami.

Pojazdy autonomiczne wydają się być nieuniknioną przyszłością. Inżynierowie i projektanci starają się znaleźć najbardziej wydajne i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne dla samoprowadzących się pojazdów. - Samochody autonomiczne będą autami budowanymi na bazie pojazdów elektrycznych, więc wszelkie problemy dotyczące samochodów elektrycznych to jednocześnie te problemy, które trzeba rozwiązać przed wprowadzeniem pojazdów autonomicznych - powiedział prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej.


- Politechnika Warszawska będzie robiła samochód autonomiczny o zastosowaniu lokalnym na terenach zamkniętych np. miasteczkach akademickich. Plan jest także, żeby zrobić samochód autonomiczny na Piotrkowską. Takie przemieszczało, które będzie taką atrakcją na mini Expo w Łodzi - zdradził prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej.

Agencja TVN/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!