Każda osoba niepełnosprawna, chora czy też na rencie lub emeryturze może wyjechać do sanatorium, musi ponieść jedynie częściowe koszty pobytu. A jak to jest pierwszego dnia w takiej placówce?

Przyjazd

Trzeba pokonać setki kilometrów, opracować plan dojazdów, przesiadek. A po dojechaniu do kurortu trzeba zorientować się gdzie jest nasze sanatorium i jak tam dotrzeć. Autobusem, taksówką czy może na piechotę? Zależnie od naszego stanu zdrowia i tego jak daleko mamy do obiektu, w którym będziemy przebywać.

Pierwsze chwile w sanatorium

Przyjeżdżamy do sanatorium i tam witają nas panie w recepcji. Określają nasze miejsce zakwaterowania, a dokładnie pokój jaki sobie wybierzemy - zależnie od tego jakimi środkami pieniężnymi dysponujemy bo musimy do swojego pobytu dopłacić jakąś część jeśli jesteśmy z NFZ (na pobycie pełnopłatnym opłacamy całość kosztów pobytu). Panie także poproszą o podpisanie dokumentów potwierdzających pobyt oraz poinstruują nas co gdzie się znajduje, kiedy są pory podawania posiłków oraz kiedy mamy obowiązkowe badania lekarskie, po których dostaniemy kartę zabiegową.

Badanie lekarskie

Podczas badania lekarz zapyta nas o przebyte choroby i obecne dolegliwości, które chcemy usunąć lub zniwelować. Potem zmierzy nam ciśnienie. Na podstawie tego wywiadu określi listę zabiegów. Każdy pacjent powinien dziennie przejść trzy zabiegi.

Karta zabiegowa

Karta zabiegowa przygotowywana jest przez dział planowania zabiegów i potem dostarczana pacjentowi do pokoju. Po zapoznaniu się z nią istnieje możliwość zmiany godzin planowanych zabiegów.

I już jesteśmy kuracjuszem, teraz już tylko pozostaje cieszyć się z kuracji i zapoznawać się z atrakcjami kurortu.

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!