Od godziny 20 do 2 w nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy Od godziny 20 do 2 w nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy

Od godziny 20 do 2 w nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy.

Podtopienia znowu nie oszczędziły mieszkańców Tarnobrzega i Sandomierza. Zdążyli odnowić domy po ubiegłorocznej powodzi, gdy woda wróciła. - To prawdziwa tragedia - mówią.

To była ciężka doba dla mieszkańców południa Polski. Nocna nawałnica i ulewy podtopiły budynki i zalały piwnice w kilku miejscach w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Teraz trwa gorączkowe wypompowywanie wody. Straty nie byłyby tak dotkliwe, gdyby wcześniej zadbano o meliorację.

Ulewa, która zaczęła się we wtorek w nocy, zalała domostwa i ulice na tarnobrzeskich osiedlach: Sobów - 4 ulice, Wielowieś - 2 ulice - około 200 domów. Poziom wody sięga do 1 metra.

Czytaj także: Raport drogowy z Sandomierza i Tarnobrzega. Zanim wyruszysz w trasę, przeczytaj

- Wraz z komendantem miejskim PSP Andrzejem Babcem zaangażowaliśmy wszystkie służby ratownicze i poprosiliśmy o pomoc strażaków z Mielca i Stalowej Woli. Powoli opanowujemy sytuację w mieście. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim PSP i mamy zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba, dostaniemy dodatkowy sprzęt - mówi prezydent Norbert Mastalerz, który spędził noc na zalanych przez wodę osiedlach.

Strażacy PSP i OSP wyposażeni w czterdzieści pomp wciąż usuwają wodę z zalanych posesji, udrażniają przepusty i studzienki kanalizacyjne. - Pompy będą działać przez całą noc i jeśli będzie potrzeba, przez najbliższe dni - mówi jeden ze strażaków OSP z Woli Baranowskiej.

Ulewa przerwała także wał (w dwóch miejscach) wokół zbiornika retencyjnego na Nadolu, powodując niewielkie rozlewisko. - Na miejscu pracują pompy i zapewniam - mówi Antoni Sikoń, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów - nie ma żadnego zagrożenia, że zaleje domostwa.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!