Wśród propozycji przygotowanych przez Centrum na sierpień i wrzesień znajdują się dwa premierowe spektakle: "Kukła" i "Kopciuszek", recitale oraz kabaret.

Miejsce:
Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17.
Parking dla widzów znajduje się w Parku Kolibki.
Dojście do Sceny od ul. Świętopełka.

Organizator:
Centrum Kultury w Gdyni, Scena SAM, Scena Letnia Gdynia

Ceny biletów: 20-60 zł

Bilety można nabyć:
- do 9 sierpnia w kasie Centrum Kultury w Gdyni, przy ul. Łowickiej 51 (godziny otwarcia: poniedziałek 11.00-16.30, wtorek 11.00-19.00, środa-piątek 11.00-16.30);
- od 12 sierpnia do 15 września w kasie Sceny Letniej w Gdyni (godziny otwarcia: we wszystkie dni tygodnia 12.00-19.00 oraz na godzinę przed spektaklem);
- poprzez strony www.ckgdynia.pl oraz www.interticket.pl;
- dodatkowo: CultureBox (Gdynia, ul. Świętojańska 30), Księgarnia Vademecum (Gdynia, ul. Świętojańska 5-7), w Gdańsku i Gdyni biura podróży: Barkost, Holidays, Nord, w Sopocie: Bart oraz PTTK.

Grupy zorganizowane: impresariat@ckgdynia.pl

Kontakt i rezerwacja: 667 022 652, rezerwacja@ckgdynia.pl

Promocje:
Bilet na trzy spektakle studenckie: „Pierwszy raz”, „Księżyc we włosach” i „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej” – 50 zł.
Bilet rodzinny: 2 osoby dorosłe i 2 dzieci (do 19 lat) – 90 zł (nie dotyczy kabaretu Neo-Nówka).
Bilet zakupiony na spektakl Sceny Letniej w Gdyni (od 12.08 do 15.09) upoważnia do 20% zniżki przy zakupie kolejnego biletu na Scenę Letnią (nie dotyczy kabaretu Neo-Nówka).
Bilet na kabaret Neo-Nówka upoważnia do 20% zniżki przy zakupie biletu na spektakl „Kukła” w okresie 12.08-16.08.
Bilet okresowy SKM upoważnia do 15% zniżki przy zakupie biletu na wydarzenia Sceny Letniej.
Bilet na wydarzenia Sceny Letniej upoważnia do 15% zniżki na przejazd z Hallo Express Taxi.SPEKTAKLE"Kukła" PREMIERA
Zabawna historia kobiety zamożnej, zakochanej bez pamięci w dużo młodszym od siebie mężczyźnie, która broni się przed zauroczeniem, a jednocześnie chce wyglądać młodo i pięknie. Pozycję pani Prezes osiągnęła własną pracą i zapobiegliwością. Nie zawsze zgodnie z prawem. Wątki sensacyjne przeplatane ludzkimi wątpliwościami tworzą komediowy, niespodziewany bieg zdarzeń.
Reżyseria: Jerzy Gruza
Obsada: Tatiana Sosna-Sarno i Grzegorz Sierzputowski
Terminy spektakli: 12-13.08, 16.08, 23.08 i 5-6.09 – godz. 19
Miejsce: Mała Scena
Czas trwania: 70 min.
Ceny biletów: 40 zł/35 zł
Ograniczenie wiekowe: Spektakl dla widzów dorosłych

"Mayday. Run For Your Wife"
Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Obsada: Michał Cyran, Łukasz Czerwiński, Paweł Góralski, Jeremiasz Gzyl, Sławomir Mandes, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Oksana Terefenko, Piotr Srebrowski, Katarzyna Wojasińska, Michał Zacharek, Karolina Żuk
Terminy spektakli: 17.08 – godz. 18, 18.08 – godz. 17, 21-22.08 – godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 120 min. z przerwą
Ceny biletów: 40 zł/35 zł

"Król Lear po polsku"
Główny bohater sztuki ma dość grania w reklamach papieru toaletowego, paraleków, piwa czy banków. Chce mu się „Leara” kreować. Chce mu się żyć sztuką i w sztuce. Dużo chce, za dużo. A „za dużo” trzeba zapłacić dużą cenę. Jak dużą? Każdy widz przekona się płacąc całkiem niedużą cenę za bilet.
Reżyseria: Krystian Nehrebecki
Obsada: Tatiana Sosna-Sarno, Andrzej Baranowski i inni
Terminy spektakli: 19-20.08, 31.08, 7.09 i 9.09 - godz. 19, 1.09 i 8.09 - godz. 17
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 90 min. z przerwą
Ceny biletów: 40 zł/35 zł

"Hotel Palace"
W Polsce mówi się „Rejsem” natomiast we Francji cytatami z „Hotelu Palace”.
Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. W „Hotelu Palace” nikt nie czuje się biedny i niczego nie musi ukrywać! Być może to jedyna szansa by przeżyć to o czym śnicie w swoich domach, a do czego wstydzicie się przyznać rodzinie...
Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Obsady: Jeremiasz Gzyl, Krzysztof Kowalski, Anna Nowacka, Tina Popko, Michał Zacharek
Terminy spektakli: 11-13.09 - godz. 21
Miejsce: Mała Scena
Czas trwania: 80 min.
Ceny biletów: 40 zł/35 zł
Ograniczenie wiekowe: Spektakl dla widzów dorosłych

"Pierwszy raz"
W tragikomicznym „Pierwszym razie” On i Ona być może się kochają. Wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Próbują do doskonałości doprowadzić wstępne okoliczności poprzedzające ich pierwsze erotyczne spełnienie. W ich rozmowach, które często przypominają zresztą równoległe monologi, brakuje jednak prawdziwego porozumienia.
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Obsada: studenci III roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie
Terminy spektakli: 26-28.08 - godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 60 min.
Ceny biletów: 30 zł/25 zł

"Księżyc we włosach"
Rzecz o miłości, zdradzie, tęsknocie, marzeniach, radości i nadziei... A to wszystko za sprawą Agnieszki Osieckiej - wspaniałej poetki, której związek z piosenką- jak mawiała - "miał być romansem obliczonym na studenckie wakacje, a okazał się małżeństwem na całe życie". Mają jej teksty jakąś przedziwną moc, z którą utożsamiają się kolejne pokolenia Polaków i z którą każdy młody artysta powinien się spotkać jak najszybciej.
Reżyseria: Ewa Kaim
Obsada: studenci III roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie
Terminy spektakli: 2-3.09 - godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 80 min.
Ceny biletów: 30 zł/25 zł

"Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej" PREMIERA
Artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich - głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem. Spektakl jest próba zrozumienia fenomenu muzyki disco polo. W repertuarze piosenki Boysów, Shazzy, Akcentu, Toples...
Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Obsada: absolwenci Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni
Terminy spektakli: 11-14.09 - godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 70 min.
Ceny biletów: 30 zł/25 zł

Kabaret Neo-Nówka
Najbardziej rozpoznawalny i popularny polski kabaret młodego pokolenia. Na gdyńskiej plaży wystąpi z nowym programem. Czy Wandzia może spotkać Trzech Króli, czy nasz Prezydent załatwi wizy do USA, jak radzi sobie współczesny teatr z komercją i czy sprawdzi się przepowiednia, że to Polacy uratują świat. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w programie "The SEJM". Jeżeli widziałeś ten kabaret tylko w Internecie to znaczy, że nic nie widziałeś. Ten spektakl trzeba zobaczyć na żywo.
Termin: 14.08 – godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Ceny biletów: 60 zł

BAJKI


"Kopciuszek" PREMIERA
Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne i charakterystyczne postaci, to tylko niektóre atuty przedstawienia. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych... Będzie to widowisko iście familijne, również interaktywne, angażujące publiczność w akcję baśni. Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec.
Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Obsada: uczestnicy warsztatów Sceny 138
Terminy spektakli: 15.08 - godz. 17, 16.08 - godz. 11, 17.08 - godz. 10, 18.08 - godz. 12
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 70 min.
Ceny biletów: 20 zł dziecko/dorosły gratis, 20 zł (bilet normalny)

"Bajeczka na śniadanie"
Teatr Gargulec zaprasza na trzy bajki:
"Nowe przygody Smoka Wawelskiego" - Nie bójmy się - nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać, czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem. Czeka go pełna przygód podróż z Krakowa do Gdańska.
Terminy spektakli: 18 i 25.08 – godz. 10
"Sygnalizatorek Jacek" - Poprzez wesołą, anegdotyczną formę, w spektaklu przedstawiamy zagadnienia istotne, takie jak odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalamy wiedzę o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych.
Terminy spektakli: 24 i 31.08 – godz. 10
„Ratujmy las” - Piękne, bajeczne kostiumy - owady leśne i zwierzęta. Główna postać to odważny Pan Biedronka. Czy duda mu się ocalić las przed zagładą? Wszystko w rękach naszych młodych widzów.
Terminy spektakli: 30.08 – godz. 10
Miejsce: Mała Scena
Czas trwania: 70 min.
Ceny biletów: warunkiem wstępu jest wykupienie zestawu śniadaniowego w kawiarni Maska na terenie Sceny Letniej.

KONCERTY


"Nie odbierzesz mi radości" - Muzyczny monodram Belli Olejnik
To podróż po światach nieuchwytnych, często niedotykalnych. Po światach marzeń, nadziei, kłamstw, zmyśleń, rozpaczy i bólu i wielkiej radości. Znakomita artystka scen polskich, filmu i telewizji zaprezentuje się w repertuarze Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, Edith Piaf i Jeremiego Przybory. Na scenie towarzyszył jej będzie Czesław Majewski - wybitny pianista, kompozytor i aranżer muzyczny, osobowość Kabaretu Olgi Lipińskiej.
Terminy koncertów: 24.08 – godz. 19 i 25.08 – godz. 17
Miejsce: Duża Scena
Czas trwania: 70 min.
Ceny biletów: 40 zł/35 zł

"Chopin na plaży" - Recital fortepianowy Tomasza Zająca
Ten młody gdyński pianista w czerwcu 2012 ukończył naukę w Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Gdyni im. Zygmunta Noskowskiego. Równocześnie kształcił się w Staatliche Hochschule Fur Musik Und Darstellende Kunst w Mannheim w Niemczech. Obecnie jest studentem II roku UMFC w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego.
Termin koncertu: 4.09 – godz. 19
Miejsce: Duża Scena
Ceny biletów: 25 zł/20 zł

"Muzyka Filmowa" w wykonaniu Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Rafała Kłoczko
W programie koncertu m. in. muzyka z seriali i filmów („Dom”, „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Ojciec Chrzestny”), dawne polskie utwory kabaretowe, a także przeboje Ewy Demarczyk czy Hanki Ordonówny.
Termin koncertu: 15.09 – godz. 16
Miejsce: Duża Scena
Ceny biletów: 25 zł/20 zł

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!