Grzegorz Schetyna, "strategiczna rezerwa" PO Grzegorz Schetyna, "strategiczna rezerwa" PO

Grzegorz Schetyna, "strategiczna rezerwa" PO (© Dziennik Łódzki , archiwum http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/456288,grzegorz-schetyna-nie-wierze-ze-palikot-wejdzie-do-sejmu,id,t.html?cookie=1)

"Jesteśmy w klinczu między pacjentami, lekarzami i opinią publiczną" ocenia Grzegorz Schetyna. Według byłego marszałka sejmu rząd ugiął się przed protestami, wycofał z twardych zapisów ustawy, zmieniając tym samym swoją politykę.

W wywiadzie dla RMF FM polityk zgodził się, że prace nad ustawą refundacyjną rozpoczęto zbyt późno. Usprawiedliwienia szuka w kampanii wyborczej i zmianach personalnych związanych z wyborami. Według niego Bartosz Arłukowicz jest w trakcie zdawania trudnego egzaminu.

Według Schetyny rząd nie miał wyjścia i musi szukać kompromisu odchodząc od zapowiadanej twardej postawy. Polityk ma nadzieję, że więcej konsekwencji i determinacji uda się zachować w odniesieniu do innych trudnych tematów - w tym podwyższenia wieku emerytalnego. Podkreśla, że ważną kwestią jest przekonanie opinii publicznej do proponowanych przez rząd propozycji.

Schetyna nie wyobraża sobie także dalszego wspólnego funkcjonowania duetu Seremet-Parulski. Uważa natomiast, że konieczne jest przeprowadzenie debaty o kształcie prokuratury. W jego opinii więcej uprawnień i możliwości interwencji w odniesieniu do tej instytucji należy przyznać prezydentowi.

Przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych odpowiadał także na pytania dotyczące swojej roli w Platformie Obywatelskiej. "Nie czuję się opozycją. Mam swoje zdanie i własny ogląd sytuacji, ale czuję się dobrze" - stwierdził.

Dodał, że przed następnymi wyborami prezydenckimi, możemy się spodziewać dyskusji o zmianach w konstytucji i kształcie urzędu prezydenta.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!