Gregor Schlierenzauer triumfował w ostatnim konkursie 61. Turnieju Czterech Skoczni, odnosząc zwycięstwo w generalnej klasyfikacji turnieju. Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie, tym samym znajdując się tuż za podium turnieju.

Święto Schlierenzauera


Gregor Schlierenzauer poszybował na 133 i 137,5 m, co dało mu wygraną w konkursie w Bischofshofen, a zarazem zwycięstwo w 61. Turnieju Czterech Skoczni. W emocjonującym finale Austriak pokonał swojego najgroźniejszego rywala, Andersa Jacobsena, który uzyskał 131,5 oraz 139 m i zakończył turniej na 2. miejscu. Trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji turnieju zajął Tom Hilde.

Gregor Schlierenzauer triumfował w turnieju drugi raz z rzędu. Dzisiejsze zwycięstwo to 45. wygrana Austriaka w karierze, a zatem Schlieriemu brakuje już tylko jednego zwycięstwa do wyrównania rekordu zwycięstw Matti Nykaenena. Jednocześnie, podopieczny Alexandra Pointnera umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Świata.

"To niewiarygodne. Spełniło się moje kolejne marzenie. To był bardzo ekscytujący konkurs, trudno o lepszy. To jedno z moich najpiękniejszych zwycięstw" - skomentował na gorąco Schlierenzauer, który 7 stycznia obchodzić będzie swoje 23. urodziny.

Stoch tuż za podium


Kamil Stoch w pierwszej serii uzyskał 131 m, w serii finałowej poszybował na 131,5 m, co ostatecznie dało mu 4. miejsce w konkursie. Stoch zajął także 4. miejsce w generalnej klasyfikacji turnieju, tracąc do trzeciego Toma Hilde zaledwie 2 punkty. Nasz reprezentant nie ukrywał rozczarowania tym wynikiem. "Miałem naprawdę dużą szansę, by być trzeci w turnieju. Zabrakło tylko dwóch punktów, co stanowi około jednego metra. Moje skoki nie były dziś tak dobre, dlatego jestem niezadowolony. Moja forma poprawiała się od początku turnieju i z konkursu na konkurs skakałem coraz lepiej. Dlatego mogłem dzisiaj skoczyć lepiej, ale taki jest sport" - przyznał Stoch.

Pierwsza trójka 61.Turnieju Czterech Skoczni


1. Gregor Schlierenzauer - 1100.2 pkt
2. Anders Jacobsen - 1087.2 pkt
3. Tom Hilde - 1029.2 pkt


Zobacz pełne wyniki konkursu w Bischofshofen

Zobacz pełne wyniki 61. Turnieju Czterech Skoczni

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!