"Zieleń miejska w Bytomiu", to książeczka wraz z DVD obrazująca efekty prac Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w rzeczonym temacie. Promocja wydawnictwa miała miejsce w ubiegły czwartek, 9. lutego w Biurze Promocji Bytomia.

Wydawać by się mogło, iż leżący na Wyżynie Śląskiej Bytom otoczony lasami, do których można się dostać w kilkanaście minut komunikacja miejską, w swoim centrum i dzielnicach pozbawiony jest terenów zielonych. Nic bardziej błędnego, czego dowodem są prace mające na celu upiększanie miasta, a prowadzone przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
W tym niegdyś górniczo-hutniczym mieście oaza zieleni ma się całkiem dobrze.

Stąd też pomysł MZZiGK na zaprezentowanie i przybliżenie mieszkańcom Bytomia miejsc zrewitalizowanych oddanych w ostatnim czasie do użytku publicznego. Dokładnie w rok po wydaniu pozycji "Bytomskie parki zabytkowe", jednostka miejska wydała podobną publikację w formie książeczki i płyty DVD, zatytułowanej:
"Zieleń miejska w Bytomiu"

- Tereny zielone w Bytomiu stanowią aż 20 procent jego powierzchni. To nie tylko lasy, ale również skwery i parki, których nie brakuje w naszym mieście. Chcemy je właśnie wypromować, aby zachęcić nie tylko bytomian, ale również mieszkańców ościennych miast do ich zobaczenia – mówił Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia podczas promocji nowego filmu.

- Pokazujemy w mieście to, co najpiękniejsze. Mamy rezerwaty z cennymi gatunkami flory i fauny, zabytkowe parki, ale również urocze skwery, którymi warto się pochwalić – podkreśliła Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Kilkunastominutowy film za sprawą Krystyny Czubówny oprowadza widza ścieżkami bytomskiej zieleni miejskiej, i to zarówno w centrum, jak też i w dzielnicach: Łagiewniki, Miechowice, Sucha Góra, Szombierki.


Dla uważnie oglądających projekcję filmu, pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej zorganizowali mini-quiz. Uczestniczący zaś w zabawie licznie zgromadzeni mieszkańcy otrzymali w nagrodę sadzonki roślin, które są m.in. ozdobą Miniarboretum, a wyhodowane zostały przez pracowników Zaplecza Technicznego MZZiGK w Bytomiu.
Każda osoba będąca na spotkaniu otrzymała książeczkę "Zieleń miejska w Bytomiu".


Film "Zieleń miejska w Bytomiu" powstał na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu i został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Realizacją projektu zajęła się katowicka firma OPEN group.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!