Ponad dwie dekady od wydania kultowej płyty Primal Scream pojawi się znów w Polsce, by na Off Festiwalu odświeżyć ten materiał. Do tego dorzucono garść innych gwiazd.

Primal Scream na swojej trzeciej płycie sięgnęło po garść psychodelicznych i house'owych inspiracji, przetwarzając je w album osobliwie spójny. Połączenie alternatywnego grania typowego dla początku lat 90. z narkotyczną elektroniką, było komercyjnym i estetycznym strzałem w dziesiątkę - płyta rozgrzewała parkiety klubów i zasłużyła sobie w 1992 roku na Mercury Music Prize. O tym, czy po dwudziestu latach na żywo brzmi równie doskonale, przekonamy się na początku sierpnia.

Na Offie pojawią się też gwiazdy ubiegłego roku, występujące pod nazwą Warpaint. Cztery dziewczyny z Los Angeles wydały po sześciu latach oczekiwań i zwodzeń jedną płytę, która wywołała furorę w alternatywnym świecie gitar i melodii. Zespół był okazyjnie zasilany przez aktorkę znaną chociażby z filmu "Wristcutters" - Shannyn Sossamon, oraz Johna Frusciante. "The Fool" na scenach w Katowicach z pewnością przyciągnie dzikie tłumy.Zza południowej granicy przywędruje do nas intrygujący taneczny projekt pod nazwą DVA - nie stroniący od egzotycznych instrumentów i zabaw w produkcję dźwięków ustami, z czego ostatecznie powstaje sympatyczna mieszanka.

Off Festival po raz trzeci. Psychodela, horror i młode gwiazdy

Zaproszono także bardzo utalentowaną Olivię Annę Livki, Polkę z pochodzenia i mieszkankę Berlina, która jest jedynym muzykiem w swoim zespole i wychodzi jej to znakomicie. Kto zna pewien program telewizyjny w pewnej komercyjnej stacji, ten wie, o kim mowa.

Wreszcie amerykańskie Xiu Xiu, zespół dość często koncertujący w Polsce, który nie ogranicza się żadnymi stylistycznymi barierami i z każdym artystycznie świetnym albumem zaskakuje.

Ponadto przypominamy, że już 16 kwietnia Merzbow, Kid 606, Zs i Niwea wystąpią w kinie Capitol w Katowicach - bilety w cenie 55 zł są do nabycia na stronach Ticketpro, podobnie jak bilety na Off Festiwal w dniach 5-7 sierpnia znaleźć można w sklepach Ticketpro, Eventim i Ticketportal.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!