(© Ricardo Stuckert/PR/Wikipedia/wolne zasoby)

Opozycja w afrykańskim Togo domaga się odejścia obecnego prezydenta i przeprowadzenia reform. Wezwała więc kobiety do rozpoczęcia tygodniowego strajku seksualnego.

Faure Gnassingbe rządzi w Togo od 2005 roku. Prezydentem został po śmierci ojca, który utrzymywał się na tym stanowisku 38 lat. Opozycja domaga się jego odejścia oraz przeprowadzenia reform.

Kobiety z organizacji "Let's Save Togo" doszły do wniosku, że zmiany da się osiągnąć, jeżeli zmusi się mężczyzn do aktywnego udziału w akcji przeciwko prezydentowi. Zaapelowały więc do wszystkich mieszkanek kraju, aby przez tydzień odmawiały seksu swoim mężom i partnerom.

Czy akcja się uda? Isabelle Ameganvie z "Let's Save Togo" uważa, że są duże szanse. Dzięki takiemu protestowi seksualnemu w 2003 roku w Liberii zakończyła się wojna domowa.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!