Lubusz Lubusz

Lubusz (© Roland Semik)

Muzeum "Haus Lebuser Land" w Lubuszu będzie niebawem obchodzić 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w historycznej stolicy ziemi lubuskiej ma się odbyć cykl wykładów o historii regionu, zarówno jego polskiej, jak i niemieckiej części.

Muzeum powstało w 2005 r. z inicjatywy stowarzyszenia Heimatverein Lebus e.V. Za siedzibę obrało zabytkowy budynek przy Schulstraße 7. Dawniej mieściła się tu szkoła, a od 1865 r. dom dla katechetów i nauczycieli.

Pierwszy z wykładów, poprowadzony przez prof. Klausa Vettera, będzie miał miejsce w piątek 25 lutego 2011 o godz. 19 w siedzibie muzeum. Jego tytuł będzie brzmieć "Lubusz - Brandenburgia - Prusy". Mile widziani są wszyscy ze znajomością jęzka niemieckiego, w szczególności uczniowie, nauczyciele, studenci i pasjonaci historii.

Prof. Klaus Vetter urodził się w 1938 r., był profesorem zwyczajnym na Katedrze Historii Niemiec Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, a przez pewien czas także profesorem honorowym Instytutu Historii w Wiedniu. Specjalizuje się w historii Marchii Wschodniej. Obecnie mieszka w Podelzig.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!