To nietypowy, ekstremalny rajd pieszy, dla dużych i małych. Zwycięzcą jest każdy, kto przezwycięży swoje słabości, podejmie wyzwanie i stanie na starcie. A potem już tylko 100 km z hakiem piechotą i ograniczony czas do 24 godzin.

Cała zabawa polega na tym, by w ciągu 24 godzin przebyć piechotą 100 km. Na taki zwariowany pomysł wpadli harcerze akademicy z Opola. I tak czeka nas w maju już XXI Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKiem 2015". Jak co roku organizatorzy do ostatniej chwili w tajemnicy trzymają trasę rajdu. Uczestnicy dostaną na starcie "pakiet startowy", a w nim mapę i namiary na punkty kontrolne. Na razie wiadomo tylko tyle, że start nastąpi w Opolu.

Pierwszy rajd ukończyło w regulaminowym czasie 13 z 49 startujących. Ale każdy kto stanął na linii startu już zwyciężył. Przed rokiem wystartowało 166 zawodników, z czego ukończyło 43. Organizatorzy liczą, że w tym roku na rajd zgłosi się 200 śmiałków. Jak do tej pory rekord rajdu to niespełna 13 godzin, czy zostanie pobity?

Organizatorzy co roku starają się podnieść dla siebie poprzeczkę, by z roku na rok rajd był wyzwaniem nie tylko dla zawodników ale i dla organizatorów. Wyższe standardy często wiążą się z wydatkami przekraczającymi zasobność studenckiej sakiewki. Dlatego organizator - Harcerski Krąg Akademicki HAKI postanowił pozyskać dodatkowe fundusze poprzez portal PolakPotrafi.pl. Z pozyskanych środków harcerze akademicy planują zakupić m.in. dodatkowe zestawy apteczne na punkty kontrolne oraz jeden mobilny zestaw "w razie nagłych zdarzeń" (będą one służyły także w kolejnych edycjach rajdu), batony energetyczne i napoje izotoniczny do pakietów startowych.

Tegoroczna edycja "Setki z HAKiem" odbędzie się w dniach 8-10 maja, start oczywiście w Opolu. Na śmiałków czekają jeszcze wolne miejsca. Wystarczy zgłosić sie poprzez stronę internetową rajdu na której znajdują się odnośniki do regulaminu i wszelkich informacji.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!