Planowany na 13 marca pierwszy wyścig sezonu 2011 F1 w Bahrajnie został przesunięty z powodu niespokojnej sytuacji w tym kraju. Tym samym fani F1 będą musieli poczekać na wyścig w Australii 27 marca.

Bahrain International Circuit poinformował Berniego Ecclestone'a, szefa F1 o wycofaniu się Bahrajnu z organizacji wyścigu 13 marca i z testów przed sezonowych, planowanych na 3-6 marca.

"Poczuliśmy, iż jest rzeczą istotną, by skupić się pilnych sprawach wagi państwowej. W danym momencie uwaga całego kraju koncentruje się na wypracowaniu nowego narodowego dialogu" - napisał książę Bahrajnu.

Zagraniczne media spekulują nad tym, czy GP Bahrajnu będzie miało nowy termin jeszcze w tym sezonie, między GP Indii a GP Abu Zabi, które odbędą się w końcówce sezonu.


źródło: informacja prasowa

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!