Choć w Szczyrku śnieg przykrył wszystko grubą warstwą, to nie przeszkodził w rozpoczęciu sezonu motocyklowego.

24 kwietnia w zimowej scenerii odbyło się Ekumeniczne Modlitewne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2016 w Szczyrku Salmopolu w Parafii Ewangelickiej.

Nabożeństwo tradycyjnie poprowadzili dwaj księża motocykliści: ks Henryk Mach z Bielska Białej i ks Jan Byrt ze Szczyrku. Jak zwykle kościół pękał w szwach. Przybyli motocykliści z wielu Kościołów chrześcijańskich ze Śląska i z Małopolski.
Spotkanie uświetniły dwa zespoły muzyczne: ze Sławomirem Pawem z Goleszowa i Tadeuszem Wantulokiem z Wisły.

Motocykliści opowiedzieli o swojej działalności prowadzonej w więzieniach, domach dziecka, o akcjach krwiodawstwa i o służbie w diakonii.

To było cudowne uwielbianie Boga w modlitwie, Słowie Bożym i pieśniach
- powiedział pastor w rozmowie z Wiadomościami24.pl. Biesiada, rozmowy, snucie planów na przyszłość tym razem z powodu śniegu nie odbyły się przy ognisku ale w parafialnej stołówce - dodał duchowny.

Ofiara z tego nabożeństwa została przekazana na rehabilitację motocyklisty, który jest w bardzo ciężkim stanie z powodu wypadku.


Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!