Siatkarki z Muszyny pierwszymi półfinalistkami Pucharu Polski

Marek Gabriel
Enea Cup 2011
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem pierwszoligowego PTPS-u Piła. „Mineralne” zwyciężyły 3:0 i zapewniły sobie miejsce w półfinale, w którym zagrają z wygranym pary Sandeco EC Wybrzeże/GCB Centrostal.

Pierwszy punkt w zmaganiach w Inowrocławiu po ataku zdobyła Aleksandra Jagieło. Następnie, aby nieco pomóc pilankom, ta sama siatkarka, uderzając w aut, oddała punkt PTPS-owi. Wynik w pierwszej partii oscylował w granicach remisu. Do stanu 16:16 obie ekipy prowadziły równorzędną walkę. Chwilę później podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły już trzema, a nawet czterema „oczkami” i to one pierwszego seta zainkasowały na swoje konto.

Druga partia to zupełna przewaga dziewczyn z Muszyny, które do drugiej przerwy technicznej prowadziły 16:2. Po przerwach dla trenera Mirosława Zawieracza, pierwszoligowiec zaczął zdobywać punkt, ale było to stosunkowo za późno.

Trzecie rozegranie to także wyrównane widowisko. Przewaga drużyny Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny zaczęła rosnąc, kiedy zbliżały się do 20. punktu. Ostatecznie Muszynianki wygrały do 25:20.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - PTPS Piła 3:0 (25:20; 25:14, 25:20)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Wensink. Kasprzak, Kaczorowska, Piątek, Śrutowska.
PTPS: Archangielskaja, Brown, Kosmatka, Krawulska, Landi, Martałek, Wysocka (libero) oraz Czerwińska, Paszek.