Asekuracja potrzebna jest również w życiu Asekuracja potrzebna jest również w życiu

Asekuracja potrzebna jest również w życiu. (© Rafał Nastarowicz)

W szkole uczono nas że otacza nas chemia, fizyka i inne przedmioty. Chciałbym udowodnić, że jeszcze coś towarzyszy naszemu życiu. A co?

Siatkówka! Wszystko zaczęło się, gdy szukałem partnerki na wesele moich przyjaciół. Gdy już wszystko było zapięte na ostatni guzik, moja towarzyska wystawiła mnie na dzień przed imprezą. Muszę przyznać, zrobiła to niczym Paweł Zagumny w czasie mistrzostw świata w Japonii. W takim przypadku, udałem się samotnie na ślub. Mimo, że bawiłem się sam, przyjęcie było bardzo udane. Właściwie tylko Krzysiek Ignaczak ma lepsze przyjęcie.

Pewnego dnia po pracy udałem się ze znajomymi do pubu. Zamówiliśmy parę drinków. Kelner zaserwował nam owe drinki prawie jak Mariusz Wlazły. Na szczęście nie z prędkością 123 km/h ale równie fachowo jak na swój zawód przystało.

Wracając ze spotkania, mijałem kantor. Niby nic w tym siatkarskiego, gdyby nie fakt, że firma ochraniający owy kantor miała znajomą z parkietów nazwę – Asekuracja. Widać, nawet sklepy nie potrafią funkcjonować bez tego pięknego sportu.

Niektórzy zamiast wyjścia z przyjaciółmi, wolą partyjkę w karty. Tak samo jak w siatkówce, tak samo w grze w karty as ma dużą wartość.

Przebywając w szkole również mamy do czynienia z przerwami technicznymi. Co prawda nie co 8 punktów ale co 45 minut.

Na pewnym etapie edukacji, dochodzimy do poziomu obrony pracy licencjackiej czy to magisterskiej. Najlepiej to uczynić z takim samym efektem, jak to robił „Igła” w ostatnim meczu z Serbami.

Nie wspomnę już o całych osiedlach, na które składają się bloki. Bloki, które przynoszą naszemu zespołowi wiele punktów w trakcie meczów.

Tak więc, gdzie nie spojrzymy, otacza nas siatkówka. Z pewnością wiele osób nie zdawała sobie z tego sprawy. Być może, po przeczytaniu tego teksu, inaczej spojrzą na otaczający ich świat – spojrzą po siatkarsku. :)

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!