W sobotę 6 grudnia już po raz drugi odbyła się specjalna akacja obrazów na rzecz ratowania klasztoru podominikańskiego sióstr Urszulanek w Sieradzu.

Na aukcje przeznaczono 30 prac artystów, którzy brali udział w plenerze malarskim, który organizowany jest przez siostry zakonne i Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

Wszystkie pozyskane środki z aukcji przeznaczone są na remont zabytkowego klasztoru. Środki pozyskane z tegorocznej akcji będą przeznaczone na dokończenie remontu zabytkowych organów a jak powiedziała nam siostra Alina Kulig zostało jeszcze wiele prac, które należy zrobić, aby cały obiekt był jeszcze piękniejszy.

Podczas sobotniej aukcji sprzedano 17obrazów, co dało kwotę 17 tyś zł. pozostałe pracę trafią do BWA gdzie będzie można je kupić a pieniądze trafią do sióstr Urszulanek.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!