Wczoraj w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Sieradzu, odbył się już po raz kolejny konkurs poezji niemiecko- i anglojęzycznej. Udział w tej imprezie brali słuchacze Kolegium. Do konkursu zakwalifikowało się 26 osób, które najpierw musiały przejść eliminacje

W mojej rozmowie z dyrektorem NKJO panem Janem Dutką usłyszałem iż celem tego konkursu jest propagowanie poezji z obszarów niemiecko- i anglojęzycznych. W dalszej rozmowie dyrektorem z Dutką dowiedziałem się, że poziom z roku na rok jest coraz wyższy, co zadawala wykładowców tego kolegium.

W tym roku do konkursu po raz pierwszy stanęli słuchacze sekcji niemieckiej. Nikt się nie spodziewał, że tym razem laureatem konkursu zostanie słuchacz germanistyki. W rozmowie Wiadomości24.pl z uczestnikiem konkursu, panem Sebastianem Jagiełą, usłyszałem iż poezja niemiecka jest trudna, ale po bliższym jej poznaniu odkrywa się jej piękno.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, publiczność jaki i jury, nie mieli problemu komu przyznać główną nagrodę. Głosowanie odbyło się jednogłośnie, zwycięzcą został pan Sebastian Jagieła, który wyrecytował wiersz Johanna Wolfganga Goethego "Erlkoenig ". Pan Sebastian wiersz zadedykował swoim rodzicom pani Grażynie i Wiesławowi, od których - jak twierdzi - dostał wiele w swoim życiu. Jurorzy przyznali jeszcze trzy drugie nagrody które otrzymali: Joanna Stasiun, Kinga Cichewicz i Michał Zaręba i jedno wyróżnienie dla pani Ewy Galowicz. Tu noża obejrzeć film z konkursu, zrealizowany przez Sieradzką Telewizje Regionalną: http://www.youtube.com/watch?v=yja66nuxmSg&feature=player_embedded

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!