Sieradz Open Hair Festival to pierwsza w Polsce impreza, która łączy zabawę miejską na wolnym powietrzu z kreatywnym tworzeniem i prezentowaniem fryzur. W tym roku jest to już IV edycja festiwalu branży fryzjerskiej.

Festiwal przedstawia inspirowane własnym pomysłem fryzury na każdą okazję ale nie tylko, w ślad za tym idą również znani fryzjerzy, styliści czy również kreatorzy nowych trendów. To również połączenie stylu i klasy z zabawą dla publiczności gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie jest to zwykły muzyczny festiwal tylko sztuka składająca się z kilku odsłon.

Na festiwal składają się liczne imprezy, odbywające się w wielu punktach
miasta, lecz głównym motywem jest tutaj postać słynnego fryzjera wszech czasów Antoine'a Cierplikowskiego. To właśnie Antoine jako pierwszy stworzył fryzurę na chłopczycę i dzięki niemu ten rodzaj obcięcia przełamał trend, że każda kobieta powinna mieć długie włosy. Stworzył on nowy rodzaj seksapilu u kobiet. Do jego salonu przychodziły najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku, między innymi: Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Brigitte Bardot, Edith Piaf, Coco Chanel. Tegoroczny Open Hair Festival odbędzie się 20-22 lipca 2012 w Sieradzu.

Festiwal to nie tylko pokazy fryzjerstwa lecz również pokazy mody, stylizacji, wizażu, wybory Miss Open Hair, warsztaty czy oczywiście koncerty.

"Pierwszego dnia odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Miejskim w Sieradzu z udziałem m.in. Janusza Szymańskiego ucznia Antoniego Cierplikowskiego oraz Flash mob wokalny w wykonaniu zespołu Piotra Hajduka.

Dzień drugi czyli sobota to od rana warsztaty artystyczne taneczne, fotograficzne czy też teatralne z udziałem tancerzy z "You Can Dance"
(Maciek Florek, Paulina Przestrzelska, Maria Foryś).

Pod wieczór natomiast na scenie głównej odbędzie się m.in. pokaz fryzjerski Adama Krupińskiego oraz pokaz mody Moulin Rouge & Glamour 2012 - Dariusz Jędrzejek & Roman Chruściel. Będzie również finał Miss Open Hair, a także dużo świetnej muzyki, bo aż trzy koncerty: zespół Samokhin Band, Katerine oraz Live Act (DJ, perkusista i saksofonista) - Jordy Jay pres. ReMuzzik.
Trzeci dzień to XXVIII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoniego Cierplikowskiego, bicie rekordu świata w liczbie osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur oraz na scenie głównej pokazy mody, stylizacji fryzur, tańca w wykonaniu tancerzy z "You Can Dance” oraz Show Andrzeja Matrackiego - wielokrotnego mistrza świata we fryzjerstwie, przygotowany przez FAF PRODUCTION S.C., choreografia Sylwia Adamowicz, kostiumy - Katarzyna Barcik kb.unique design, muzyka Tomasz Butowtt, stylizacja Sylwia Sokołowska. Na zakończenie trzech dni festiwalu odbędą się dwa koncerty zespołów: Feel i Blue Cafe.

Sieradz Open Hair Festival powstał w 2009 r. i trwa po dziś dzień, a nie bez kozery jest organizowany w rodzinnym mieście Cierplikowskiego czyli w Sieradzu. To tu urodził się i wychowywał słynny fryzjer, to tu Antoine uczył się jako fryzjer po czym wyjechał do Paryża gdzie zawojował ówczesny świat mody, filmu, polityki czy biznesu, a dokonał tego przy pomocy nożyczek i grzebienia.

Podczas każdego festiwalu organizowany jest konkurs piękności Miss Open Hair, w którym biorą udział piękne dziewczyny z całego kraju oraz z zagranicy. Wszystkie kandydatki można zobaczy na stronie Konkurs Miss Open Hair gdzie można zagłosować na Miss Internautów.

Dokładny program Sieradz Open Hair Festival można znaleźć na stronie Sieradz Open Hair Festival.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!